Kosmetykinaturalne – profit hydrolatów

hydrolat do twarzy

Kosmetyki naturalne, w tym hydrolaty, są z zapałem wykorzystywane, albowiem mało w nich sztucznych akcesoriów, konserwantów, pigmentów i złośliwych substancji. Sprzyjają do bezpiecznej pielęgnacji, a składniki w nich zawarte łatwo przenikają w cerę oraz odpowiednio ją odżywiają.

hydrolat lawendowy

Czy warto wykorzystywać hydrolaty?
Hydrolaty to woda kwiatowa lub też roślinna, a adekwatnie element uboczny, który powstał w wyniku produkcji olejków eterycznych. Te kosmetyki naturalne można używać jako toniku do twarzy czy też dodawać go do wytwórczości domowych środków pielęgnacji. Nadają się szczególnie dla cery wrażliwej, albowiem hydrolat działa o wiele łagodniej od samych olejków eterycznych. Świetnie łagodzi skórę po depilacji bądź też gojeniu. Wolno nim rozcieńczyć szampon, czy dorzucić do płukanki do włosów w celu zintensyfikowania działania. O takie preparaty naturalne jak hydrolat wolno naznaczyć krem do buzi używany na co dzień. Uprości to rozprowadzanie go na cerze oraz zapobiegnie zatykaniu porów. Używa się ich także do mieszania maseczek w proszku lub też rozcieńczania peelingów.

Jakie są zalety hydrolatów?
•    działanie łagodzące
•    działanie przeciwzapalnie
•    działanie antyoksydacyjne
•    działanie odnawiające

Są one niezwykle łagodne, można je wykorzystywać bezpośrednio na skórę, bez rozcieńczania. Hydrolaty trzeba dopasować według ukochanego zapachu lub też właściwości rośliny, z jakiej powstały.

hydrolat borowinowy z lipą

Preparaty naturalne a środowisko
Osoby używające kosmetyków naturalnych troszczą się nie wyłącznie o własną skórę, lecz oraz o naturę. Tego typu artykuły do pielęgnacji nie są testowane na zwierzętach a ich produkcja nie zagraża środowisku.