Obecnie kobiety najczęściej dowiadują się o ciąży to naturalnie dzięki ogólnodostępnym, tanim testom ciążowym. Ich wysoka czułość pozwala wykryć hormon HCG już w ciągu kilku dni od zapłodnienia. Początkowa reakcja na wieść o tym, że pod sercem przyszłej mamy rozwija się nowiutkie życie bywa różna. Obojętnie od niej przed każdą kobietą staje niemniej jednak dylemat „komu powierzyć los własny i swojego nienarodzonego jeszcze maleństwa?”.

Hubert Huras Kraków

Rozwój ginekologii i położnictwa w Polsce
W dzisiejszych czasach w naszym państwie znajduje się coraz to więcej specjalistycznych ośrodków ginekologiczno-położniczych, w jakich przyszłe rodzicielki są w stanie liczyć na kompetentną opiekę powiązaną z czasem ciąży oraz połogu.
W dużym zakresie ich usług znajdują się pomiędzy innymi:
•    badania diagnostyczne;
•    opieka endokrynologiczno-ginekologiczna;
•    opieka położnicza;
•    ocena prenatalna;
•    poradnia urologiczna;
•    poradnia neonatologiczna;
•    szkoła rodzenia.
Zdrowie młodej mamy jest najistotniejsze, wskutek tego również całościowe, szczegółowe badania na każdym etapie ciąży powinny być prowadzone przez speców dysponujących nie jedynie wysokiej klasy sprzętem, jakkolwiek przede wszystkim także ekspercką wiedzą z zakresu położnictwa, ginekologii oraz endokrynologii.
Szczęśliwe rozwiązanie to dopiero rozpoczęcie macierzyństwa
Nowo narodzone maleństwo daje co niemiara radości, ale również o jego zdrowie wypada dbać ze szczególnym zaangażowaniem. Już od pierwszych dni życia rodzice mogą posiadać wpływ na dalszy rozwój własnego dziecka, skutkiem tego też zapewnienie mu fachowej opieki pediatrycznej to ich najważniejszy obowiązek.
Odpowiednie ośrodki pediatryczne
W ośrodkach medycznych zaświadczających specjalistyczne usługi z obrębu pediatrii dla dzieci komponowane są korzystne warunki lecznicze. Doktorowie dbają nie jedynie o zdrowie własnych najmłodszych pacjentów, ale też o ich komfort i porządne samopoczucie, które ma okazję rzutować na wyniki leczenia. Jednym z takich ośrodków jest krakowskie centrum ginekologii i pediatrii „MAMA”, w jakim każdego dnia z usług zawodowców korzystają kobiety i rodziny z całej Polski.