Wyruszasz na urlop bądź w podróż służbową do innego miasta lub też kraju? Na miejscu pragniesz zwiedzić jak najwięcej, transportując rodzinę lub ewentualnie współpracowników do okolicznych miast?

samochody do wynajęcia Kraków lotnisko

Dawniej jedynym dobrym rozwiązaniem byłyby taryfy bądź własny transport – dziś o dużo poprawniejszą oraz tańszą alternatywą są wypożyczalnie samochodów, które szturmem zdobyły serca amerykanów i pomału przekonują do siebie również europejczyków, w tym także naszych rodaków.
Coraz to więcej ofert lokalnych wypożyczalni aut ukazuje, że potrzebujemy aut w określonym czasie. Co więcej, wypożyczalnie samochodów stają się standardem nie wyłącznie dla podróży firmowych, niemniej jednak także do tych prywatnych, gdy potrzebujemy prędkiego i nieograniczonego przewozu w danym rejonie.

auto do wynajęcia Kraków

Koszty wynajmu samochodu
Przejdźmy zatem do sedna – jakie są koszty najmu samochodu? To zależy od tego, jakie auto pragniemy wypożyczyć i na jak długi okres. Wyruszając na dwutygodniowe wczasy, warto pomyśleć o wynajmie na pełen okres urlopu. Z jakiego powodu? Bowiem najem tylko na kilka dni może być dużo droższy aniżeli najem na tydzień lub ewentualnie dwa tygodnie. Ta zasada dotyczy nie tylko podróżników, ale też przedsiębiorców, którzy potrzebują samochodów w czasie podróży służbowej.
Na cenę ma również wpływ typ samochodu. Bogata w akcesoria limuzyna będzie dużo droższa niż proste rodzinne auto (które też nie musi być pozbawione wygód rodzaju klimatyzacja czy fotelik dla dziecka, jaki coraz to częściej jest w domyślnym wyposażeniu). Nie zmienia to niemniej jednak faktu, że wypożyczalni samochodów jest tak dużo, że musiało to odbić się na cenach – mniejszych cenach dla Kontrahentów.