Krakow Restaurant italian Cuisine

Smaczna włoska restauracja – typowe menu

Restauracje włoskie to w większości polskich miast najbardziej popularny rodzaj gastronomii. Kochamy włoskie jedzenie gdyż jest pyszne, sycące i ceszy oko. Bez wątpienia najczęściej decydujemy się na pizzę. Bardziej zaznajomieni z kuchnią włoską konsumenci kosztują mniej znane dania obiadowe takie jak risotto, polentę i desery włoskie.
Rozglądając się za dobrą restauracją włoską trzeba zwrócić uwagę na kilka elementów: czy miejsce stosuje włoskie produkty, czy w karcie znajdują się również mniej znane włoskie dania, czy lista win, oferuje klasyczne włoskie wina. Włoska kuchnia to bogata różnorodność oraz jedzenie z różnych zakątków kraju. W mistrzowskiej restauracji poczujemy prawdziwy smak Włoch.

Kuchnia włoska nie jest trudna, ale to nie oznacza, że że nie jest dobra Z pewnością można stwierdzić, że jest to wspaniała kuchnia europejska .

Wykwintne wina włoskie

Jakakolwiek szanująca się knajpka włoska, która aspiruje do bycia klasycznym miejscem na kulinarnej mapie miasta, nie może zaniedbywać trunków. Kolacja w klimacie włoskim z całą pewnością powinien zawierać również wino. Odrobina alkoholu to dla Włocha cos zupełnie naturalnego. restaurants main market square krakow Klasyczne włoskie wina to przede wszystkim toskańskie vin santo, lombardyjskie oltrepo pavese a także nuragus z Sardynii. Włoska restauracja – o ile rzeczywiście ma być postrzegana jako prawdziwie włoska, musi mieć szeroki wachlarz win.

Klasyczna kuchnia włoska

Mając ochotę zrozumieć fenomen włoskiego gotowania bez wątpienia warto odwiedzić restaurację, która potrafi przyrządzić nie tylko makaron i pizzę.
Zobacz film